Kuchyňská svítidla | Svítidla-levně.cz

Kuchyňská svítidla

            Kuchyně je nejfrekventovanější místností bytu. Nejen že se zde připravuje jídlo, ale také se zde společně obědvá, konají se tu různá posezení s přáteli, čte se zde, žehlí, zašívá… Je proto velmi důležité kuchyň vhodně osvítit.

Nejvíce bychom se pak měli zaměřit na pracovní plochu, která by měla být dostatečně osvětlená. Jelikož bývá světlo umisťováno nad pracovní plochu, hrozí zde možnost oslňování. Je proto dobré zvolit takový druh svítidla, které bude možné zaměřit pouze na pracovní plochu kuchyňské linky.

            Lokální svítidla se často umisťují pod skříňky kuchyňské linky a do digestoře. Jelikož je kuchyně nejčastější pracovnou, je vhodným typem pro její základní osvětlení zářivka. Ta poskytuje dostatečně jasné světlo, zároveň je úspornější než klasické žárovky. Zářivka navíc osvětluje místnost plošně a potlačuje tak nežádoucí stíny při pracovní činnosti. K centrálnímu svítidlu je pak vhodné zvolit doplňková svítidla, která by osvětlovala konkrétní části kuchyňské linky, které jsou pro práci nejdůležitější.

            V současnosti se objevuje nový trend – do kuchyně se nezabudovává jedno centrální velké světlo a nějaká lampička k tomu, ale využívá se mnohem praktičtějších několika lokálních zdrojů světla, které kuchyňskou linku dokonale osvětlí ze všech stran a přitom brání oslnění.
Oddělení
Přihlášení
Kontakty
Speciální přání


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Váš kontakt (tel.,..): Vaše přání:
Novinky e-mailem

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.