Lampičky | Svítidla-levně.cz

Lampičky

Lampičky - využití


            Lampičky jsou typickým doplňkovým, místním osvětlením místnosti. Klasicky se umisťují na stoly, ke křeslům či k postelím, kde slouží k zvýšení intenzity světla pro činnost, jež vyžaduje více světla než může poskytnout centrální osvětlení (např. čtení, psaní…).

Funkce, které má lampička plnit


            Při výběru lampičky je nutné brát ohled na to, k čemu má sloužit. Zda má mít jen funkci dekorativního doplňkového osvětlení místnosti, nebo zda při ní hodláme pracovat a číst. Jestliže se jedná o dekorativní lampičku (ty lze sehnat v mnoha designech, odstínech i barvách světla), pak může být pevně připojená a nemusí být nijak zvlášť flexibilní. Jestliže ale hodláme při světle lampičky pracovat nebo třeba jen číst v posteli, je dobré myslet na to, že bude třeba směrovat světlo na konkrétní potřebné místo, které se může měnit. Je proto dobré, aby se s lampičkou dalo pohybovat, nebo aby se dala směrovat (moderní kovové lampičky bývají například ohebné).

Využití LED zdrojů


Důležité je také zvolit typ světelného zdroje do lampičky. Pro dekorativní osvětlení se dobře hodí barevné LED zdroje, ty se však stále zdokonalují a hodí se již na cokoli.


Co se týč designu, pak existuje nepřeberné množství typů lampiček od dřevěných s textilním stínítkem až po moderní kovové svítidla. Záleží tak pouze na vkusu zákazníka a na druhu místnosti, do které lampičku shání (jinou bude vybírat k sobě do ložnice a jinou vybere pro své pětileté dítě).

Druhy lampiček podle materiálu

  • Kovové lampičky
  • Látkové lampičky
  • Porcelánové lampičky
  • Lampičky ze skla
Oddělení
Přihlášení
Kontakty
Speciální přání


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Váš kontakt (tel.,..): Vaše přání:
Novinky e-mailem

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.