Led svítidla | Svítidla-levně.cz

Led svítidla

            Elektroluminiscenční diody LED (Light Emitting Diode) jsou v současnosti stále používanějším zdrojem světla v moderních svítidlech. A to zejména ze tří důvodů. Prvním je jejich minimální spotřeba elektrické energie (jsou tedy velmi ekonomické). Druhým důvodem jejich stále častějšího použití je jejich minimální velikost. Proto se také velmi hodí do přenosných svítidel, jako jsou například oblíbené „čelovky“. Třetím hlavním důvodem, proč zvolit zdroj LED, je jeho předpokládaná životnost, která se pohybuje v desítkách až stovkách tisíc provozních hodin (běžné výbojky dosahují maximálně poloviční doby životnosti).

            Mezi další výhody LED svítidel patří jejich barevná různorodost, otřesuvzdornost a chladné světlo. LED svítidla také nevyzařují ani ultrafialové ani infračervené a ani tepelné záření, jsou tak vhodné také k osvětlování citlivějších materiálů (jako jsou například potraviny).

            Stejně, jako je tomu u zářivkových světelných zdrojů, se i LED svítidla vyrábějí se závity totožnými se závity klasických žárovek, aby jejich nahrazení bylo pro spotřebitele co nejsnazší.

            A kam se LED svítidla hodí? V podstatě jimi lze osvětli jakékoli místo – působivé mohou být barevná svítidla v interiéru, lze však dobře osvětlit i vchod do domu. Ideální jsou pak LED svítidla pro osvětlení bazénů. Jejich úspornost a minimální velikost také umožňují jejich využití do přenosných svítidel (baterky, „čelovky“). Moderním výstřelkem je také nové svítidlo DOT-it (firma OSRAM), což je malé LED svítidlo opatřené nálepkou. Dá se tak nalepit v podstatě kamkoli (na batoh, snowboard, pod stolek…).

Oddělení
Přihlášení
Kontakty
Speciální přání


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Váš kontakt (tel.,..): Vaše přání:
Novinky e-mailem

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.