Lustry | Svítidla-levně.cz

Lustry

            Lustr je klasickou hlavní a centrální formou osvětlení místnosti. Je vhodný tam, kde potřeba zdůraznit střed prostoru místnosti (nejvíce v obývacím pokoji). K dostání jsou přitom jak lustry klasické dřevěné se skleněným či textilním stínítkem (nebo také klasické křišťálové), tak také lustry moderní, převážně kovové a to ve všemožných designech. Kromě lustrů se však pro centrální osvětlení místnosti v současnosti vyrábějí stropní lišty, které mohou být skvělou moderní alternativou klasického lustru. Stopní lišty mají navíc výhodu také v tom, že se jednotlivé součásti lišty dají nasměrovat na potřebné místo (např. na jídelní stůl nebo na obraz na zdi) a jsou tak praktičtější než klasické lustry.

            Lustr má plnit funkci centrálního osvětlení místnosti, je proto dobré zvolit takový, který bude vhodný nejen svým designem, ale také intenzitou a kvalitou osvětlení. Místo klasických žárovek se dnes jako zdroje většinou užívá úsporných zářivek nebo halogenových bodových světel (hlavně ve stropních lištách).

Lustr nebo stropní lišta, jako centrální osvětlení místnosti pak často bývá doplněn  lokálním osvětlením, jako jsou různé lampy a lampičky u křesel, na stolech nebo u postelí. Mnohokrát totiž jediné hlavní světlo nestačí, jestliže si chceme například číst. Naopak když se chceme dívat v obývacím pokoji na televizi, není vhodné, aby televizor byl jediným zdrojem světla (používají se tak také lampy se speciálním modrým světlem, aby nerušily).

Oddělení
Přihlášení
Kontakty
Speciální přání


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Váš kontakt (tel.,..): Vaše přání:
Novinky e-mailem

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.