Zářivky | Svítidla-levně.cz

Zářivky

            Zářivky se na trhu vyskytují zhruba dvacet let a za tu dobu se stále více zdokonalují. Zářivka je mnohem úspornější alternativou ke klasické žárovce. Klasická žárovka, která funguje rozžhavením Wolframového vlákna, vyzařuje mnohem více tepla (92%) a jen 8% světla, proto je stále více nahrazována mnohem úspornější zářivkou. Zářivka funguje tak, že v parách rtuti dojde k elektrickému výboji. V porovnání s klasickou žárovkou dosahuje čtyřikrát vyšší účinnosti na jeden Watt příkonu – mají tedy čtyřikrát nižší spotřebu energie. Oproti žárovce, která vydrží zhruba tisíc hodin provozu, má zářivka životnost několikanásobně větší (běžně se uvádí 2-15 tisíc hodin). Zářivky se navíc dají sehnat v několika odstínech světla – lze tak zvolit vhodný odstín světla jak do obýváku, tak do kanceláře.

            Zářivky mají však také své nevýhody. Krom toho, že jsou dražší než klasické žárovky (ale pouze při nákupu, potom zase šetří) bylo zářivkám nejčastěji vytýkáno blikání při rozsvěcování, kmitání světla, jež vyzařují, a studené světlo. V současnosti jsou však tyto nedostatky překonány novými generacemi zářivkových zdrojů, které eliminují blikání při startu i kmitání světla.

            Výrobci se snaží svými produkty co nejvíce usnadnit jejich používání. Zářivky se tak vyrábějí v různých tvarech a odstínech světla, a to se stejnými závity jako klasické žárovky, aby se daly prostě a jednoduše nahradit do stávajících svítidel
Oddělení
Přihlášení
Kontakty
Speciální přání


Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Váš kontakt (tel.,..): Vaše přání:
Novinky e-mailem

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.